Sleduj nás, aby si nepremeškal ani jeden WORKSHOP Ako písať hudobný text.

Daniel Hevier

Ako písať hudobný text

Spisovateľ, básnik, textár piesní a autor muzikálov sa podelí nielen o svoje skúsenosti, ale na množstve cvičení a techník odovzdá účastníkom know-how, ako napísať dobrý a úspešný text piesne. Budeme si všímať oba spôsoby – písanie textu na hotovú hudbu, ako aj napísanie textu určenému na zhudobnenie. Kurz sa uskutoční v ateliéri Daniela Heviera, kde bude k dispozícii aj hudobný nástroj (syntezátor).

Daniel Hevier - Ako písať hudobný text / photo by : David Majersky

Tono Suchota

Ako písať rapový text.

Vybrať si najprv hudbu alebo písať text „do ticha“?
Ako to napísať, aby si neznel tuctovo? Čo je dôležité pri písaní textu, keď ho chceš zvládať aj naživo?
Prečo to nejde bez „punchlines“?
Tono S. je považovaný za jedného z najschopnejších textárov na slovenskej rapovej scéne. Za sebou má cca 18 rokov písania, nahrávania a živého rapu.
Na kurze ti odovzdá svoje skúsenosti a názorne predvedie techniky písania. Ty si to, samozrejme, vyskúšaš tiež. Na mieste bude okrem kvalitných riadkov aj mikrofón a gramec, takže bude všetko naozaj autentické.

Vlado Janček

Ako písať hudobný text

Vlado Janček je autorom textov pre slovenské kapely Saténové ruky, Le Payaco a Neuropa. Okrem toho napísal dvojicu kultových a dnes beznádejne vypredaných básnických zbierok Motýľov a Kocúrov, píše divadelné a rozhlasové hry a príležitostne prebásňuje z angličtiny a maďarčiny.

Jeho workshop bude zameraný na uvedomovanie si hudobnosti slova, na previazanie textu s hudobnou a rytmickou zložkou pesničky, na výber originálnej témy aj na originalitu spracovania zvolenej témy textu aj na to, aby text vyznieval v prejave interpreta prirodzene a nenásilne.

 

Marin Sarvaš

Ako písať hudobný text

Martin Sarvaš je slovenský producent, manažér, hudobník, textár, moderátor, spevák, hudobný publicista a podnikateľ.
Bol dvorným textárom a manažérom hudobnej skupiny Tublatanka. Texty piesní napísal napr. týmto interpretom a skupinám: Pavol Habera, Temeraf, Metalinda, Ľubomír Stankovský, Hex, Elán , Ján Lehotský, Laco Lučenič. V deväťdesiatych rokoch spolu s Danielom Mikletičom vytvorili spevácke duo s názvom Duo Haligali. Medzi ich najväčší hit patrí pieseň My nie sme gigolo, ku ktorej nakrútili aj videoklip. V STV moderoval reláciu, ktorú aj autorsky pripravoval s názvom Boom. V relácii robil rozhovory so známymi ľuďmi z oblasti, napr., filmu a hudby. Relácia sa vysielala z Hollywoodu
zdroj: wikipedia

Štefan Chrappa aka Pišta Vandal

Ako písať hudobný text

Štefan Chrappa, známy tiež pod pseudonymom Pišta Vandal je slovenský spisovateľ, básnik a náboženský redaktor Slovenského rozhlasu. Založil vlastné vydavateľstvo Limerick. Hrá na gitaru a spieva v metalových kapelách Čad a Vandali. Od roku 1994 (teda od svojich 14 rokov) hrá v kapele Čad, ktorá odvtedy vydala už 13 albumov.

Vyštudoval polonistiku. Pracoval ako odborný asistent na Univerzite Komenského v Bratislave, vyučoval literatúru na filozofickej fakulte. Potom začal pracovať ako náboženský redaktor v Slovenskom rozhlase. Píše knihy pre deti, cestopisy, poviedky a romány, vydáva ich vo vlastnom vydavateľstvu Limerick.

zdroj:wikipedia

Návrat hore