MUSIC PRESS PRODUCTION

V roku 2012 sme založili našu agentúru.

Agentúra Music Press Production s.r.o. pôsobí v oblasti hudobnej kultúry a je prevádzkovateľom hudobného online magazínu Musicpress.sk. Venuje sa organizovaniu podujatí a koncertov, zabezpečuje PR servis pre hudobné projekty, kluby a kultúrne inštitúcie.

Náš team

Náš team nie sme len my. Sú to všetci naši redaktori, dobrovoľníci a kamaráti, ktorí nám pomáhajú s našimi projektami. Ďakujeme

David Majersky

CEO

Zakladateľ jedného z prvých hudobných portálov na Slovensku, výkonný riaditeľ agentúry Music Press Production s.r.o., fotograf, editor, producent, grafik…

Mgr.Daniel Hevier PhD

co-owner / general editor

zakladateľ agentúry Music Press Production s.r.o., muzikológ, šéfredaktor magazínu Musicpress.sk, hudobný publicista, kritik, dramaturg

Martina Pémerová

CFO

Konateľka agentúry Music Press Production s.r.o. Členka redakčnej rady magazínu Musicpress.sk

Krátko o nás

V roku 2015 predstavila nový hudobný cyklus Nu Sound of Visegrad, ktorého prvá edícia sa uskutočnila 17. októbra v bratislavskom klube Nu Spirit – koncertná prezentácia umelcov z vyšehradskej štvorky. V roku 2017 prerástol tento cyklus pod názvom Nu Sound of Visegrad : SLOVAKIA MUSIC do medzinárodnej mobility, ktorý prebehol v rumunskom meste Sfantu Gheorghe, ktoré sa nachádza v delte Dunaja. V roku 2017 agentúra pripravila koncert ukrajinskej interpretky Mariany Sadovskej (prvýkrát na Slovensku), v rámci jej vystúpenia na odovzdávaní literárnych cien Visegrad Eastern Partnership Literary Award.

Na rok 2018-2019-2020-2021 pripravila sériu WOKSHOPov “Ako písať hudobný text” kde budú prednášať uznávaní pisatelia a umelci: Daniel Hevier, TonoS, Vlado Janček, Martin Sarvaš, Pišta Vandal Chrappa. Séria bude zavŕšená spoločnou besedou a koncertom.

Ďalej pripravujeme sériu koncertov v rámci projektu EX:CLASS kde sa snúbi spojenie experimentálnej modernej a klasickej hudby. Pre deti sme pripravili prednášky a workshop s názvom “Kreslíme hudbou” v ktorom deti budú interagovať na hudbu kreslením svojich fantázií.

Music Press Production s.r.o. vlastní a produkuje autorský obsah pre jeden z prvých hudobných magazínov na slovensku Musicpress.sk.

Music Press Production s.r.o. zastupuje umelcov, hudobné kluby a inštitúcie. Pripravuje pre nich nápadité PR – promotion.

tlačové správy
komunikácia s médiami
nákup reklamy
marketing
správa sociálnych siétí
poradenstvo
booking
tvorba vídeo a foto obsahu pre klienta
ozvučenie / backline / doprava
event management

Nadväzuje kontakty nielen v krajinách V4, ale v rámci celej Európy. Tieto kontakty a partnerstvá pretavuje do prezentácie slovenskej hudby v zahraničí, ako aj prinášaniu nových trendov slovenskej odbornej aj laickej verejnosti.

Venuje sa organizovaniu podujatí, koncertov a festivalov (Nu Sound of Visegrad, EX:CLASS, One Head, Danube Music Days), zabezpečuje PR servis pre hudobné projekty, kluby a kultúrne inštitúcie. Music Press Production sa pravidelne zúčastňuje zahraničných konferencií, prehliadok a festivalov. Nadväzuje kontakty nielen v krajinách V4, ale v rámci celej Európy.

Tieto kontakty a partnerstvá pretavujú do prezentácie slovenskej hudby v zahraničí (Jay Delver v Srbsku), ako aj prinášaniu nových trendov odbornej aj laickej verejnosti. Organizovanie a príprava edukačných projektov pre dospelých (Ako písať hudobný text – Hevier, Sarvaš, Suchota, Janček Zverina; prednášky o hudobnej žurnalistike – vysoké školy, Record Store Day) aj pre deti a mládež (Kreslíme hudbou – 4x Bibiana; Bez Beatles, ale s Dežom – interaktívna prednáška pre základné školy).

Počas prvého lockdownu sme zorganizovali prvý online festival na Slovensku – ONE HEAD : Corona Edit Vol 1.0, ako aj sériu podcastov o kultúrnom priemysle.

Preložené podujatia kvôli COVID-19:
2021 Nu Sound of Visegrad: Nové Zámky mesto kultúry 2020
2021 EX:CLASS – Bratislava / Praha
2021 Nu Sound of Visegrad: SLOVAK MUSIC in Moskva, Berlin, Drážďany
2021 Janko Silan – živý básnik
2021 Pocta Melánii Olláryovej – prvá dáma zo Zámkov
2021 Slovenská hudba v Juhoázijskom regióne a Kaukaze

Návrat hore